• (32)4226407
  • sekretariat@szkolazycia.rybnik.pl
  • Rybnik ul. Orzepowicka 15a
Strona Główna
PGE GiEK kolejny raz partnerem projektu „Daj mi szansę”

PGE GiEK kolejny raz partnerem projektu „Daj mi szansę”

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Rybnik został ponownie na mocy umowy zawartej 11.05.2021r partnerem projektu „Daj mi szansę” realizowanego przez rybnickie Kluby Olimpiad Specjalnych PROMYK i FAIR PLAY .
„Daj mi szansę” to projekt PFRON realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne Polska. W ramach projektu zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mają możliwość korzystać z dodatkowych zajęć sportowych. PGE GiEK, w ramach wspominanego projektu „Daj mi szansę”, wspiera organizację treningów i zawodów bowlingowych sportowców KOS PROMYK i FAIR PLAY z Rybnika.
Dziękujemy serdecznie!!!

 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK)

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw: Elektrownia Bełchatów, Elektrownia Turów, Elektrownia Opole, Zespół Elektrowni Dolna Odra, Elektrownia Rybnik, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów i Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.

Przedsiębiorstwo jest największym producentem węgla brunatnego, którego wydobycie stanowi ponad 87% w skali kraju, a także największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, pokrywającym ponad 39% zapotrzebowania na energię i dostarczającym niemal 47 tys. GWh energii elektrycznej rocznie do krajowego systemu elektroenergetycznego.

W 2020 r. oddziały PGE GiEK dostarczyły na rynki lokalne 5,31 mln GJ ciepła.

Skip to content