Dzień Dziecka 2021 – relacja z obchodów

Super pogoda była w tym roku chyba największym prezentem, jaki mogliśmy sobie wymarzyć dla naszych podopiecznych z okazji Dnia Dziecka. To dzięki niej mogliśmy zrealizować w pełni nasz obszerny program obchodów tego dnia. Dnia 1 czerwca w naszym zespole  jednym z punktów programu były konkurencje związane z jazdą na różnego typu pojazdach kołowych oraz dodatkowo mini tor przeszkód. Realizacja jazdy na rowerach, hulajnogach, a także wózkach i chodzikach rehabilitacyjnych przyniosła wszystkim startującym dużo frajdy no a trenerom, nauczycielom i terapeutom dużo satysfakcji z osiągnięć naszych podopiecznych.
Kolejne punkty programu tego dnia to ogromne bańki, mydlane, zabawa przy muzyce, malowanie kredą, zabawy sensoplastyczne, studio fryzur, malowanie buziek, fotobudka, popcorn oraz pyszne lody
Zabawie, która przebiegała z zachowaniem obecnych wymogów sanitarnych, towarzyszyła nie tylko piękna aura, ale przede wszystkim  dobre humory naszych podopiecznych tych małych i tych troszkę większych.

W ramach tegorocznych obchodów tegoi wyczekiwanego w ciagu roku szkolnedo przez wszystkie dzieci dnia odbyły się także 3 wycieczki, które miały miejsce dnia 2 czerwca 2021 r.:

28 uczniów wraz z opiekunami brała udział w jednej z trzech organizownych tego dnia wycieczek szkolnych. Gościł nas Ośrodek Nadleśnictwa Rybnik-Paruszowiec w „Zagrodzie Leśnika”. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spacerze odbywającym się w pięknej scenerii leśnego krajobrazu, gdzie mogli podziwiać różnorodność roślin oraz wachlarz magicznych wiosennych kolorów. Podczas spaceru uczyliśmy się również jak należy zachowywać się w lesie. Dzięki przepięknej słonecznej pogodzie miło spędziliśmy czas przy smakowitej kiełbasce pieczonej na ognisku oraz wspólnych zabawach integracyjnych. Gospodarzom „Zagrody Leśnika” Bardzo serdecznie dziękujemy, mamy nadzieję, że chętnie ugoszczą nas jeszcze nie raz.

W ramach drugiej części obchodów Dnia Dziecka miała także miejsce wycieczka do Ośrodka Hipoterapii w Niedobczycach. W wyjeździe brały udział Przedszkolaki oraz I, II i VII grupa RW. Podopieczni korzystali z placu zabaw, brali udział w grach i zabawach. Oczywiście każdy miał też okazję „przywitać się” z końmi. Na grillu smażyły się pyszne kiełbaski, a w tle grała muzyka. Zabawa była świetna, dopisały humory i pogoda. Wycieczkę przygotowały pani Agnieszka oraz pani Basia, serdecznie dziękujemy!

Kolejna grupa – strasi podopieczni  skorzystała z kolei  z zaproszenia przez  KS Silesia Rybnik na basaballowe  boisko. Podczas sportowej zabawy z zawodnikami klubu nasza ekipa miała okazję poznać nową dyscyplinę sportową, jaką jest dla nich baseball. Każdy z uczestników wycieczki miał okazję przymierzyć stroje charakterystyczne dla tej dyscypliny, potrenować z zawodnikami rzuty piłką, odbijanie piłki kijem, a także obejrzeć fragment meczu w TV. Za umożliwienie i zorganizowanie tego niecodziennego dla nas spotkania oraz za słodki poczęstunek dziękujemy naszej pani Wiolecie oraz jej rodzinie. Dziękujemy także gorąco trenerom i zawodnikom klubu za poświęcony czas i energię podczas wspólnej zabawy!

Zapraszamy do obszernych fotorelacji na anszym profilu facebokowym:
Fotogaleria I oraz fotogaleria II – obchodny Dnia 1 czerwca w placówce
Fotogaleria  III – wycieczka do „Zagrody Leśnika” w Rybniku – Paruszowcu
Fotogaleria IV – wycieczka do Ośrodka Hipoetarpii w Rybniku Niedobczycach
Fotogaleria V – wycieczka na boisko beasballowe KS Silesia Rybnik

Tekst: Magdalena Kasprzak, Bożena Bęczek, Ewelina Jagieło, Barbara Groborz, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku