• (32)4226407
  • sekretariat@szkolazycia.rybnik.pl
  • Rybnik ul. Orzepowicka 15a

Erasmus + Akcja 2

Logo UE oraz napis Erasmus plus

5 senses for SEN”

„5 zmysłów dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SEN)”

Akcja 2. Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk
Partnerstwo strategiczne

Smak, dotyk, wzrok, słuch, węch – to nasze zmysły, zdolność odbierania przez człowieka bodźców zewnętrznych, czyli inaczej mówiąc, otaczającej nas rzeczywistości. Pełny obraz rzeczywistości tworzy się w mózgu, pod wpływem wielu bodźców odbieranych jednocześnie. Jeśli zmysły nie współdziałają ze sobą prawidłowo, mogą pojawić się problemy z prawidłowym funkcjonowaniem.
Uczymy się przez całe życie – tego jak przetrwać i jak cieszyć się życiem. Pomagają nam w tym nasze zmysły, które także nieustannie ewaluują. Dlatego niezwykle istotne jest, aby już od najmłodszych lat pomagać dzieciom w nauce używania zmysłów. Szczególnie w szkole, zwłaszcza osobom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SEN).
W tym właśnie ma pomóc projekt „5 zmysłów dla SEN” w ramach programu Erasmus+, w którym uczestniczą cztery kraje – Litwa (główny pomysłodawca i koordynator), Polska, Holandia i Wielka Brytania. Projekt będzie realizowany przez dwa lata – od września 2018 do czerwca 2020. Nasi nauczyciele, a także uczniowie wezmą udział w spotkaniach partnerskich organizowanych w naszej szkole oraz u partnerów zagranicznych (Holandia, Litwa).

W ramach projektu będziemy przede wszystkim wymieniać się doświadczeniami edukacyjnymi, wiedzą i umiejętnościami gromadzonymi przez wiele lat. Będziemy odwiedzać szkoły partnerskie oraz zaprzyjaźnione z nimi placówki dla osób z SEN, uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych oraz wdrażać w swoich szkołach pomysły i dobre praktyki zaczerpnięte od partnerów.

Nasi partnerzy:

Szkoła Specjalna w Kelme – Litwa
Kelmes specialioji mokykla
www.specialioji.kelme.lm.lt

Szkoła Specjalna w WellingboroughWieka Brytania
Rowan Gate Primary School
www.rowangateprimary.co.uk

Szkoła Specjalna w Son en Breugel – Holandia
Emiliusschool
www.emiliusschool.nl

Wszelkie aktualności Projektu Erasmus + będzie można śledzić w aktualnościach na szkolnej stronie internetowej, na naszym profilu społecznościowym na facebooku , a także na powyższej podstronie projektu.

ZAPRASZAMY !!!


Szkoły podobne do naszej

– WIZYTA W WELLINGBOROUGH W WIELKIEJ BRYTANII / 26.30.11.2018 r. /

Zdjęcie grupowe uczestników wyjazdu.

RELACJA I FOTOGALERIA


Szkoły podobne do naszej

– WIZYTA W EINDHOVEN I W SON EN GREUGEL W HOLADNII / 24-29.03.2019 r. /

Zdjęcie grupowe naszych uczestników wyjazdu.

RELACJA I FOTOGALERIA


Szkoły podobne do naszej
– WIZYTA W KELME, PALANGA i WILNIE NA LITWIE / 03-08.06 2019 r./

Zdjęcie grupowe uczniów - uczestników wyjazdu.

RELACJA I FOTOGALERIA


Wizyta uczestników programu ERASMUS+ Akcja 2 w SZS-P w Rybniku /18-22.11.2019 r./

Zdjęcie uczniów oraz gości ppodczas wspólnych zajęć muzycznych.

RELACJA I FOTOGALERIE


Szkoły podobne do naszej

– WIZYTA W SON EN BREUGEL W HOLANDII /01-06.03.2020 r./

Uczestnicy wyjazdu podczas zajęć - prezentacji multimedialnej.

RELACJA I FOTOGALERIA


 

Skip to content