„Wiewiórka Basia” w ramach innowacji pedagogicznej „Usprawnianie przez czytanie”

Podczas ostatnich zajęciach w ramach naszej innowacji pedagogicznej „Usprawnianie przez czytanie” byli obecni szczególni goście: Jacek i Agatka.
Wyjątkowe lalki terapeutyczne (Empathy Dolls) dały dzieciom ogrom radości. Uczniowie z wielką uwagą nasłuchiwały ich bijących serduszek i wszystkiego co miały do powiedzenia o przyjaźni.
Jacek i Agatka – to najlepsi przyjaciele Wiewiórki Basi, która była bohaterką zajęć. Wiewiórkę, tak jak nas, zastała zima… nasza „Basia za długo się bawiła i zapasów nie zrobiła”.
Z pomocą Basi przyszli Jacek z Agatką i nasi uczniowie.
Dzieci widząc lalki siedzące obok siebie w ławce podczas wykonywania zadań z entuzjazmem układały puzzle, orzeszki i żołędzie.
Uczniowie poznali, jak w życiu ważna jest obecność przyjaciół, pomoc w trudnych chwilach, a także, dowiedzieli się, że oprócz zabawy bardzo ważna jest praca.

Zapraszamy do fotogalerii z zajęć  na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia ZS-R Szkoła Życia w Rybniku