Sukcesy regionalne naszych lekkoatletów w Raciborzu podczas zawodów Olimpiad Specjalnych 2022

Nasi sportowcy podczas XX Śląskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych Racibórz 2022.

Paulina, Natalia, Błażej, Dawid, Wiktor, Piotrek oraz debiutujący w zawodach szczebla regionalnego Nadia i Bartek dnia 23 marca 2022 r. reprezentowali Klub PROMYK Rybnika, a zarazem naszą placówkę podczas zawodów lekkoatletycznych.
    Na hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego nasi lekkoatleci stanęli do rywalizacji zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych. Na co dzień zawodnicy Ci trenują z grupą sportowców KOS PROMYK Rybnik pod okiem pana Adama, z pomocą pani Ani i Magdy. Oczywiście swoje umiejętności mają także okazję doskonalić podczas zajęć w-f .
Podczas mityngu nasi podopieczni dali z siebie 100%, a nawet więcej – pokonując niektóre swoje rekordy życiowe! Przełożyło się to na ogrom medali, jakie z dumą i radością przywieźli do Rybnika.

Gratulujemy jeszcze raz naszym wspaniałym sportowcom i wszystkim, którzy na co dzień mają wkład w ich treningi, z trenerami i rodzicami na czele!!!

Szczegółowe wyniki naszych zawodników, w odpowiednich grupach sprawnościowych:

Nadia Kurpanik – bieg na 50 m – I miejsce, rzut piłeczką palantową – IV miejsce

Natalia Kurpanik – bieg na 50 m – III miejsce, rzut piłeczką palantową – II miejsce

Paulina Jakubczyk – bieg na 50 m – IV miejsce, rzut piłeczką palantową – III miejsce

Bartosz Mysior – bieg na 50 m – I miejsce, rzut piłeczką palantową –  III miejsce

Wiktor Dzikowski – bieg na 50 m – III miejsce, rzut piłeczką palantową – I miejsce

Piotr Malinowski – bieg na 50 m – IV miejsce, rzut piłeczką palantową – I miejsce

Błażej Miera – bieg na 50 m – II miejsce, rzut piłeczką palantową – II miejsce

Dawid Lewkowicz – bieg na 100 m – I miejsce, pchnięcie kulą – II miejsce

Zapraszamy do obszernej fotogalerii z wydarzenia TUTAJ (OSŚ) oraz TUTAJ (Promyk). Pełna relacja z zawodów znajduje się natomiast TUTAJ.

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak