Pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu ERASMUS+

Nasza placówka po raz kolejny do projektu w ramach Programu ERASMUS+
Erasmus + Digital Public Educational Resources for Special Educational Needs Student, czyli Cyfrowe publiczne zasoby edukacyjne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Celem projektu jest zmniejszenie negatywnych skutków, jakie na nauczycieli, uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin wywiera okres nauki online.

Koordynatorem projektu jest pan Wojciech Wieczorek, a jego zastępcą pani Ilona Kobus.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na naszej podstronie projekty realizowane TUTAJ.

Pierwsze spotkanie partnerów projektu odbyło się w dniach 29-30.03.2022r. w Hiszpanii w miejscowości Caceres. Gospodarzem spotkania była organizacja: Asociación de Graduados e Ingenieros Técnicos de Telecomunicación de Extremadura, która pomaga różnym placówkom w popularyzacji technologii informatycznej.
Wizyta ta miała na celu zapoznanie się wszystkich partnerów projektu, wyznaczenie następnych terminów spotkań oraz wyjaśnienie różnych zagadnień związanych z organizacją projektu.
Z naszej placówki w spotkaniu wzięli udział: pan Wojciech Wieczorek oraz pan Adam Rek.

Logo projektu

Tekst, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku