Światowy Dzień Zespołu Downa 2022 – obchody w naszej placówce

Przypadający na dzień 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa obchodziliśmy w naszej placówce, między innym, pod znakiem symbolicznych dla tego wydarzenia – Kolorowych Skarpetek.
Kolejny raz przyłączyliśmy się w ramach obchodów tego wydarzenia do akcji Komitetu Społecznego „Pragnę Zwyciężyć” – Skarpetki NieDoPary.
Z jednej strony zebraliśmy takowe skarpety, którymi zostało udekorowane drzewko w naszej placówce. Z drugiej strony celem nadrzędnym w tym roku stała się zbiórka nowych par skarpetek dla dzieci uchodźców z Ukrainy.
W ramach obchodów Dnia Zespołu Downa i Kolorowych Skarpetek nasi podopieczni wzięli także udział w szeregu tematycznych aktywności, które toczyły się w przestrzeni naszego budynku.
W tym dniu nasi podopieczni, a także pracownicy tradycyjnie, symbolicznie przyszli ubrani w dwie kolorowe skarpetki NieDoPary Dziękujemy!
Dodatkowo reprezentacja naszej placówki wzięła udział w obchodach tego wydarzenia organizowanych przez PSONI w Rybniku wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej nr 1 Przystań w Rybniku. Z radością przyjęliśmy zaproszenie organizatora wydarzenia.  Były wspólne tańce do utworów, których słowa wyrażone zostały gestem i ruchem ciała.
Oczywiście na honorowym miejscu: kolorowe skarpetki NieDoPary i finał akcji zbierania nowych skarpetek, które zostały przekazane dla uchodźców z Ukrainy w ramach towarzyszącej wydarzeniu akcji organizowanej przez Komitet Społeczny „Pragnę Zwyciężyć”. Wyrażono gest solidarności z Ukrainą. Organizatorzy przygotowali 21 balonów niebieskich i żółtych, które wspólnie zostały wypuszczone w niezwykle niebieskie tego dnia niebo
Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w zbiórkę skarpet, które to zostały już przekazane organizatorom akcji!

Zapraszamy do fotogalerii z przebiegu poszczególnych naszych aktywności w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Pełna galeria z wydarzenia znajduje się na naszym profilu facebookowym TUTAJ (część odbywająca się w budynku) oraz TUTAJ (część plenerowa).

Tekst: Sonia Koczy, Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku