Obchody ŚDZD  – Dnia  Kolorowej Skarpetki

Obchody ŚDZD – Dnia Kolorowej Skarpetki

Dnia 21 marca przyda Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa.
Spora cześć naszej placówki tegoroczne obchody tego dnia rozpoczęła już 20 marca 2024 r.  „Dzień kolorowej skarpetki”, bo to właśnie kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem tego dnia, były tematem przewodnim przygotowanych przez panie: Beatę Liszkę, Elwirę Łatkowską i Joannę Smyczek szeregu zabaw i aktywności. Uczestnicy mieli okazję pokonać „skarpetkowy” tor przeszkód, wykonać techniczne prace plastyczne wykorzystaniem skarpet lub ich szablonów. Były też zadania związane z koordynacji, manualne, czy związane z odwzorowywaniem i dopasowywaniem.
Wszystko odbywało się oczywiście w kolorowych skarpetkach nie do pary!

Z kolei dziś część społeczności naszej placówki dnia 21 marca 2024 r. wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa na rybnickim rynku organizowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 Rybniku „Przystań” – dziękujemy za zaproszenie!
W ramach wydarzenia, które miało miejsce na rybnickim rynku, miały miejsce wspólne zabawy muzyczno – ruchowe i warsztaty rękodzieła artystycznego. Całość poprzedził wspólny taniec Poloneza – z udziałem włodarzy i oficjeli naszego miasta.

Tradycyjnie uczestnicy wydarzenia z rybnickich palcówek i instytucji udekorowali symbolicznie drzewko „Kolorowymi skarpetkami nie do pary”!
Tekst: Magdalena Kasprzak ,zdjęcia ZS-R Szkołą- Życia w Rybniku