„Cztery Pory Roku”  – zajęcia podsumowujące realizację jesiennych zajęć dla grup R-W

„Cztery Pory Roku” – zajęcia podsumowujące realizację jesiennych zajęć dla grup R-W

„Cztery Pory Roku – Jesień”,  dla grup R-W pod tegorocznym hasłem „Widzę, słyszę, czuję, smakuję i dotykam – poznaję świat wszystkimi zmysłami.”
Tak grupy R-W naszego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dnia 21 października 2021 r.  podsumowały realizację zajęć o tematyce jesiennej. Zajęcia odbyły się w podziałem na grupy, tak by zachować reżim sanitarny.
Tematyka zajęć obejmowała kolory jesieni, jej dary, żywioły, zapachy i smaki. Spotkanie z Jesienią rozpoczęły słowa znanej piosenki (Makaton,) „Idzie Jesień, lecą liście z drzew…” Naśladując różne gesty wychowankowie wyrażali siebie, swój nastrój tu i teraz. Próbując i doświadczając tworzyli własny wielozmysłowy najbardziej dla nich zrozumiały obraz otaczającej rzeczywistości. Następie poszczególne ekipy przystąpiły także do różnego typu tematycznych zadań, zabaw dostosowanych do ich możliwości edukacyjno – poznawczych. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia. Obszerna galeria zdjęciowa z przebiegu zajęć znajduje się na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Sonia Koczy, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku