Sensoplastyczne zajęcia dla najmłodszych

Tego nie da się opisać…. to trzeba zobaczyć!
Zapraszamy do fotogalerii z zajęć sensoplastycznych, które dnia 22 październiak 2021 r. miały miejsce w naszej placówce – obszerna fotogaleria znajduje się na naszym profilu facebookowym TUTAJ.
Z podziałem na grupy, nasi najmłodsi podopieczni – przedszkolacy i uczniowie młodszych klas SP mieli  okazję zrealizować swoje potrzeby sensoryczne w formie zajęć sensoplastycznych.
Czym są tego typu zajęcia? Najprościej można powiedzieć, że to plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Plastyka sensoryczna wpływa na rozwój kreatywności, twórczego myślenia, wspomaga budowanie własnego ciała. Sala gimnastyczna naszej palcówki zamieniła się dziś w ogromną powierzchnię, gdzie można było doświadczać szeregu bodźców sensorycznych, głównie w zakresie percepcji dotykowej. Podczas zajęć zostały wykorzystane produkty spożywcze, kasze, mąki, siemię lniane, marchew , kapusta, galaretki.
Tego tupu zajęcia planujemy kontynuować cykliczne, tak by wszyscy nasi podopieczni mieli okazję wziąć w nich udział.

Tekst: Agnieszka Śpiewok, zdjęcia: Magdalena Kasprzak, ZS-R Szkoła Życia w Rybniku