Pomoc w zbiórce charytatywnej dla Amelki z inicjatywy Rodziców z Rady Rodziców naszej placówki, podsumowanie dotychczasowych działań i zaproszenie do akcji!

Rodzice z Rady Rodziców naszej placówki przyłączyli się do zbiórki charytatywnej dla Amelki Gmyrek chorującej na SMA. Na szczególną uwagę zasługują fakt, iż Amelka to dziewczynka spoza naszej placówki, a dwie mamy naszych uczniów pani Izabela oraz pani Ewa podjęły się tej szlachetnej inicjatywy pomocy w zbiórce. Same jako matki dzieci z niepełnosprawnościami doświadczyły pomocy i ogromu serca od innych, stąd wiedzą, że nawet  mniejszymi, różnorakimi akcjami można wspierać potrzebujących.

Pomagać można bezpośrednio poprzez wpłatę pieniężną:

Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Siepomaga.pl, bezpośredni link do zbiórki i informacji o Amelce znajduje się tutaj: https://www.siepomaga.pl/amelka-sma

Pomagać można też swoją praca, np. artystyczną. Świetnym przykładem są warsztaty, które w minionym czasie, z inicjatywy wspomnianych Pań miały miejsce w naszej placówce 22 października 2021 r.. Podczas bardzo miłego spotkania warsztatowego powstały oryginalne aniołki – ozdoby świąteczne, które zostały przekazane na cele związane z opisaną zbiórką. W warsztatach wzięło udział kilkoro rodziców, a także pracowników naszej placówki:) Rodzicom udało się pozyskać dla Amelki kwotę 910,00 zł . Gratulujemy pomysłu, popieramy i trzymamy kciuki, żeby udało się zebrać potrzebną kwotę. Dziękujemy wszystkim!!!

W imieniu Amelki. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji zapraszamy…

Tekst, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku