Uczeń naszej Szkoły Podstawowej z tytułem Prymusa Miasta Rybnika!

Uczeń naszej SP z tytułem rybnickiego Prymusa!!!
Tytuł ten otrzymał tym razem Dawid Lewkowicz – uczeń Szkoły Podstawowej nr 38 naszego Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku.
Uroczystość wręczenia tytułów oraz stypendiów dla wyróżnionych uczniów naszego miasta miała miejsce dnia 21 czerwca 2021 r.  w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Nagrody, tytuły oraz gratulacje prymusi i stypendyści otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery oraz Wiceprezydenta Wojciecha Świerkosza.
Dawid to uczeń, który wyróżnia się się zarówno w zakresie aktywności sportowej, jak i artystycznej. Jako zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik odnosi sukcesy szczególnie w lekkiej atletyce oraz biegu na rakietach śnieżnych. Jego ostatni złoty medal zawodów regionalnych w LA zaowocował kwalifikacją do XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022. Dawid jest także członkiem szkolnego Zespołu BAJ, z którym występując zdobył szereg nagród od rangi lokalnej, poprzez regionalną do ogólnopolskiej!
Gratulujemy serdecznie!
Polecamy obszerną relację z wydarzenia TUTAJ.