Szkolenie w Atenach w ramach projektu Erasmus+ „Digital Per_Sen”

W ramach projektu Erasmus+ „Digital Per_Sen” czterech pracowników  naszej szkoły spędziło pierwsze dni maja w stolicy Grecji.
Trzydniowe warsztaty w Atenach, których gospodarzem była zawodowa szkoła specjalna (Vocational Special Education High School of Athens) dotyczyły głównie prezentacji cyfrowych pomocy dydaktycznych, przygotowywanych przez każdy z krajów partnerskich. Omawiany był bieżący etap prac, a także problemy pojawiające się w trakcie realizacji zadań, związane z działaniem zastosowanych aplikacji i programów. Dyskutowano również na temat poradnika praktycznego „Jak stworzyć cyfrowy materiał edukacyjny”, który jest jednym z produktów końcowych projektu.

Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie szkoły partnerskiej, wymianę doświadczeń i pomysłów edukacyjnych pomiędzy nauczycielami z różnych krajów  oraz  poznawanie greckiej kultury i regionalnej kuchni.

Pełna fotorelacja znajduje się TUTAJ.

Tekst: Ilona Kobus, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku, Erasmus+