Święto Dyni 2022

Sensoplastyczne zajęcia z wykorzystaniem dyni rozpoczęły w naszej placówce obchody tegorocznego Święta Dyni.
Święto Dyni dnia 26.10. 2022 r. w klasie II oraz IV SP w relacji wychowawców, co potwierdzają zdjęcia, było radosne, głośne i brudne, Oczywiście tego typu zajęcia niosą szereg walorów dydaktycznych związanych z sensoryką, kreatywnością, emocjami…  Polecamy! Relacja zdjęciowa znajduje się TUTAJ.
Dnia 27 .10.2022 r. dynia królowała podczas dyniowych zajęć w ramach Święta Dyni w grupach  I RW, II RW, III RW i VII RW oraz kl. III a. Podopieczni i uczniowie polisensorycznie doświadczali dyni. Dominował kolor pomarańczowy: strój, galaretka, kisiel, kostki lodu. Smakowali również ciasto I kompot z dyni. Na koniec obejrzeli filmik edukacyjny związany z tym świętem oraz wykonali dyniowy masażyk. Pełna fotogaleria znajduje się TUTAJ.
Dnia 27.10.2022 r. Dzień Dyni świętowano także w grupach VI i VIII R-W.  Pełna fotorelacja znajduje się TUTAJ.
Tekst, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku