Rekolekcje Wielkopostne 2022

W dniach 11-13 kwietnia 2022 r. nasi podopieczni mieli okazję uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych.
Dnia 11 kwietnia 2022 r. w Kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej w Rybnnobisa. iku Maroko – Nowiny społeczność naszej placówki spotkała się na wspólnym rozważaniu Drogi Krzyżowej.

Spotkaniu i modlitwie przewodniczył nasz duszpasterz ksiądz Przemysław, z pomocą naszych katechetów Pani Iwony Jonderko i Pana Tomasza Ganobisa. Przedstawiciele naszych uczniów z kolei, wzięli udział w bezpośredniej drodze poprzez stacje, którą w naszym kościele stanowią piękne witraże. Podczas Drogi Krzyżowej nieśli wykonany prze nich krzyż.

Kolejny dzień naszych Rekolekcji Wielkopostnych to udział we Mszy Św., którą poprzedził Sakrament Pokuty.
Ważnym elementem tego wydarzenia było poświęcenie pokarmów, które do kościoła zostały przyniesione, w przepięknie przystrojonych koszyczkach, przez poszczególne grupy i zespoły klasowe. Dziękujemy w tym miejscu naszemu duszpasterzowi Ks. Przemkowi za przewodniczenie tej liturgii, natomiast Proboszczowi parafii Ks. Janowi z zaszczycenie swą obecnością naszych rekolekcji w tym dniu. Życzymy Im, także w tym miejscu: błogosławionych, zdrowych i radosnych Świat Wielkanocnych!

Katecheza dotycząca Wielkiego Tygodnia, śpiew, modlitwa poprowadzona przez naszych katechetów, a także życzenia świąteczne skierowane do naszej społeczności z ust Dyrekcji placówki rozpoczęły III dzień naszych Rekolekcji Wielkopostnych.
Nasi podopieczni mieli także okazję obejrzeć, w wersji wideo, przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu naszego Zespołu BAJ.
Kolejną częścią rekolekcji, a w zasadzie już elementem świętowania, było tradycyjne Śniadanie Wielkanoce. Nie zabrakło życzeń, upominków i dodatkowych aktywności tematycznych. Grupa uczniów naszej SP, przykładowo, miała okazję wziąć udział w poszukiwaniu „zajączka”.
Zapraszamy do przekrojowej fotogalerii zdjęciowej z przebiegu rekolekcji.
Obszerne fotorelacje znajdują się na naszym profilu facebookowym:
Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak