Niebieski spacer w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2022

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, to święto, które na stałe zapisało się w kalendarzu ważnych wydarzeń naszej szkoły. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat autyzmu.
W tym roku (04 kwietnia 2022 r.) uczciliśmy ten dzień „niebieskim spacerem” po Rybniku – od Bazyliki do Rynku. Liczne niebieskie akcenty, w które zaopatrzeni byli podopieczni i pracownicy naszej placówki miały przyciągnąć wzrok przechodniów oraz zwrócić uwagę na to, że są wśród nas osoby, którym czasem trudno jest zrozumieć otaczający je świat, które czują i widzą trochę inaczej, ale które jak wszyscy inni chcą być kochane i akceptowane.
Po spacerze znaleźliśmy chwilę na odpoczynek w samym sercu Rybnika, przy słodkiej niespodziance.

Pełna galeria zdjęciowa znajduje się na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Ilona Kobus, zdjęcia: ZS-R Szkołą Życia w Rybniku