• (32)4226407
  • sekretariat@szkolazycia.rybnik.pl
  • Rybnik ul. Orzepowicka 15a
Aktualności
MATP Zabrze 2022, w wersji online, z naszym udziałem!

MATP Zabrze 2022, w wersji online, z naszym udziałem!

    Dnia 8 kwietnia 2022 r. miał miejsce XXIX Śląski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Zabrze – kolejny już raz w wersji online.
  W tym wydarzeniu wzięła udział także reprezentacja podopiecznych naszej placówki, a także uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku – Stowarzyszenie Oligos – jednocześnie zawodników realizujących Program MATP przy KOS Promyk Rybnik.
Po raz kolejny ta regionalna edycja wydarzenia, organizowana przez Klub Olimpiad Specjalnych Komety Zabrze, odbyła się w formie „online” z przyczyn związanych z pandemią. Biorące udział w wydarzeniu ekipy realizowały konkurencje na terenie swoich placówek łącząc się internetowo, kolejno na wizji prezentowały swoich uczestników. Całość poprzedziła wspólna Ceremonia Otwarcia, w której wszyscy uczestnicy z poszczególnych klubów wzięli udział łącząc się z organizatorem w Zabrzu. Następnie poszczególne kluby prezentowały online swoich uczestników podczas realizacji poszczególnych konkurencji. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i rewelacyjnie zrealizowali postawione przez sowich trenerów zadania – konkurencje. Byli niezwykle dzielni w swym wysiłku, w myśl przysięgi Olimpiad Specjalnych. Ich treningowe i dzisiejsze zmagania zostały uhonorowane medalem oraz upominkiem.
Gratulujemy serdecznie całej ekipie!

Zapraszamy do obszernej fotogalerii na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

    Podziękowania kierujemy do naszych pracowników Pani Soni Koczy, Pana Adama Jurzysty oraz wpierających ich Pani Moniki Ryszki i Pana Adama Reka, a także Przewodniczącej klubu Pani Anettcie Gawrysiak, którzy po raz kolejny podjęli się przeprowadzenia tej wersji wydarzenia w naszej placówce:)
Niezmiernie miło było nam przy okazji gościć podopiecznych ŚDS, wśród nich także i naszych absolwentów!

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

 

Skip to content