Letni Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Istebna 2023 z udziałem naszych sportowców

W dniach 24 czerwca – 4 lipca  2023 r.  20 zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych Promyk, w tym 9 z naszej placówki, wraz ze sportowcami Klubu Olimpiad Specjalnych Koniczynka Żory, uczestniczyło w letnim obozie sportowym. Kolejny raz w Istebnej – w Ośrodku Wypoczynkowym ” LAS, kolejny raz udany obóz i niezapomniane chwile. Brawo dla najmłodszych zawodników, którzy po raz pierwszy byli na obozie. Jesteśmy dumni z ich postawy sportowej i zaangażowania. Codziennie było bardzo aktywnie. Zawodnicy uczestniczyli w szeregu zajęć sportowych szlifując swoją formę w ramach różnorodnych letnich dyscyplin: pływanie, piłka nożna, bocce, lekkoatletyka, jazda konna, nordic walking. Nie zabrakło oczywiście marszobiegów pozwalających na poznawanie przepięknych uroków Beskidu Śląskiego. Wieczory umilał nam taniec przy muzyce bądź gitarze. Czas na relaks i zregenerowanie sił również był. Myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Wszystko odbywało się pod trenerskim okiem pracowników naszej placówki oraz trenerów Olimpiad Specjalnych.
Tekst: Sonia Koczy/, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku
Organizatorem obozu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Śląskie
Obóz dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach.
Pełna fotogaleria znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/media/set?vanity=100044012324525…