II turnus półkolonii za nami

Za nami półmetek kolejnego turnus półkolonii organizowanych przez naszą placówkę.
W ramach II turnusu dnia 4 sierpnia  odbyła się zaplanowana wycieczka do Zagrody Trzech Sióstr w Kamieniu. Uczestnicy spędzili czas w uroczym ogrodzie z bujną zielenią, wśród kwiatów, dyń, uli. Poznaliśmy w ten sposób kolejne miejsce dedykowane naszym podopiecznym. Pókoloniści mogli z bliska zobaczyć i pogłaskać zwierzęta tj. kozy, alpaki, króliki, czy świnki morskie. Kury i kaczki wydawały się przy nich pospolite. Nie brakowało chętnych do karmienia zwierząt albo czyszczenia skorupy sędziwym wiekiem i pokaźnym żółwiom. Łagodne alpaki skradły serca nas wszystkich. Spacerkiem odprowadziły nas w stronę MOSiR-u w Kamieniu.
Z pewnością nie po raz ostatni widzieliśmy się z nimi. Pogoda dopisała i udało się skorzystać jeszcze z placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz spokojnego spaceru po terenie. Lody na deser dosłodziły atmosferę.
Reszta turnusu upłyneła w sportowo-rekreacyjnym klimacie – uczestnicy polkolonii doskonalili grę w kręgle, jazdę na rowerze. Spacerowali także w znane wszystkim okoliczne tereny zielone.

To był bardzo udany tydzień!

Zapraszamy do fotorelacji z półkolonii na naszym profilu facebookowym TUTAJ oraz do fotogaleriii z wycieczki do Zagrody Trzech Sióstr TUTAJ

Tekst: A. Antosz, A. Szczęsny, zdjęcia ZS-R Szkoła Życia w Rybniku