BAJ laureatem XXIV Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych Radlińskie Betlejki!

Na oficjalne wyniki cierpliwie musieliśmy czekać, ale wreszcie możemy ogłosić, że przedstawienie jasełkowe pt. „Jeśli wiarę w sercu masz” w wykonaniu naszego Zespołu BAJ uzyskało tytuł LAUREATA w XXIV Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych Radlińskie Betlejki.
Po przerwie związanej z pandemią nie tylko wróciliśmy do pełnej działalności naszego Zespołu, uwieńczonej spektaklem jasełkowym, to organizatorzy przeglądów jasełkowych także powrócili do realizacji konkursów. Choć jeszcze w nie pełnej formie, gdyż w przeglądzie wzięły udział rejestracje video wspominanych przedstawień, to konkurs miał miejsce!
Dnia 21 lutego 2023 r. w siedzibie OPP Radlin zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom wspomnianego konkursu. Zespół Baj znalazł się w gronie laureatów przeglądu. W konkursie wzięło udział 17 nagrań widowisk jasełkowych. Zespół Baj zdobył równorzędną nagrodę z 4 innymi placówkami (każda z innej „działki „) tj.: SP Syrynia, SP nr 15 Racibórz, Przedszkole nr 2 Radlin- Grupa ’ Motylki’, Teatr Fika Świerklany.
Ogromne brawa i gratulacje dla naszych aktorów oraz całej ekipy zaangażowanych nauczycieli i pracowników placówki z kierownik panią Moniką Ryszką, wspierana przez katechetów, na czele!
Tekst: Magdalena Kasprzak, Monika Ryszka, zdjęcia: organizator konkursu oraz Szkoła Życia w Rybniku