Pożegnanie zimy

Dnia 3 marca 2023 r. nasze przedszkolaki miały okazję do udziału we wspólnych zajęciach w ramach podsumowania zimowego czasu i realizacji zimowej tematyki. Aktywności podczas spotkania związane były głównie ze zmysłem dotyku, wzroku, słuchu. Nie zabrakło też zadań ruchowych. Mamy nadzieję, że tym sposobem, uda się nam wreszcie pożegnać tą zimę na dobre! Fotogaleria z zajęć znajduje się TUTAJ.

Także i nasi podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego mieli swoje  zajęcia z okazji pożegnania zimy. Dnia 7 marca 2023 r. podczas wspólnego spotkania wielozmysłowo „podsumowali” zimę – wąchali zapach zimy, czyli olejek miętowy, mieli masaż rąk oliwką o zapachu miętowym, dotykali zmrożonego lodu, wyszukiwali elementy stroju zimowego, odbyli bitwę na śnieżki, które młodzież własnoręcznie zrobiła z gazet. Z uwagi na to, że za oknem nie ma już śniegu uczestnicy wykonali własne kule śnieżne z mąki ziemniaczanej i oleju. Degustowali także czekoladki z miętą. Na koniec zaśpiewali piosenkę na pożegnanie zimy i z niecierpliwością czekają już na pierwsze dni wiosny. Pełna fotorelacji z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Z kolei żegnając zimę klasy II b i IV d naszej SP przeprowadziły uwielbiane zajęcia sensoplastyczne. Tym razem oprócz materiałów o różnej fakturze pojawiła się termika i ciecz newtonowska. Zabawy było od groma co można zobaczyć w fotogalerii TUTAJ.
Tekst: Magdalena Kasprzak, Aleksandra Rojek, Ewelina Jagieło, zdjęcia: Szkoła Życia w Rybniku