Ścieżka sensoryczna na zakończenie projaktu „Żyjemy aktywnie i zdrowo”

Kończymy realizację projektu „Żyjemy aktywnie i zdrowo”, który powstał dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem OLOGOS i pracownikami rybnickiego sklepu Auchan. W ramach projektu Fundacji Auchan, o którym więcej można dowiedzieć się na naszej stronie internetowej TUTAJ odbyło się szereg spotkań kulinarno – dydaktycznych dotyczących zdrowego odżywania – efektem było, między innymi, powstanie „Przepiśnika” w oparciu o Komunikację AAC. Zajęcia realizowano przy aktywnym udziale wolontariuszek rybnickiego sklepu AUCHAN, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy!!! Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem mnóstwa produktów żywnościowych otrzymanych w ramach projektu, a także z użyciem nowych sprzętów AGD, o które wzbogaciła się nasza kuchnia dydaktyczna!!!

Poza tytułową ścieżką sensoryczną w ramach pozyskanych funduszy 10.000 euro mogliśmy doposażyć nasze szkolne podwórko w szereg nowych sprzętów i elementów: 3 trampoliny naziemne, ogromnapiaskownica, oraz zadaszenie nad wspomnianą ścieżką sensoryczną . Wszystko po to by móc jeszcze aktywniej realizować nasze cele edukacyjne i terapeutyczne!!!

Zapraszamy do przekrojowej fotogalerii TUTAJ.

Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku