I turnus półkolonii w naszej placówce rozpoczęty

Dnia 26 lipca 2021 r. rozpoczął się w naszej placówce I turnus letnich półkolonii. W pierwszym dniu każda kolonijna grupa wraz z wychowacą wykonała logo z nazwą swojej grupy, i tak pięknie pracowały: „Słoneczka”, „Makowe Panienki”, „Motylki” oraz „Sportowcy”. Prace uroczyście zostały zamieszone na drzwiach poszczególnych sal.
Drugi dzień to Dzień Sportu– był tor przeszkód, rzut obręczą oraz woreczkami, ruchowa zabawa z chustą KLANZY i balonami. Nie zabrakło muzycznych zajęć ruchowych, no i zabaw na naszym placu zabaw z ogromną piaskownicą na czele
Wiele emocji i radości dostarczyło, zarówno podopiecznym, jak i wychowawcom, pokonywanie naszego nowego elmentu placu zabaw – ścieżki sensorycznej (efekt realizacji projektu  „Żyjemy aktywnie i zdrowo”).

W ramach półkolonii miała też miejsce super wycieczka do Dream Parku w Ochabach. Rewelacyjna pogoda pozwoliła na skorzystanie z atrakcji parku w 100%. Nasi podopieczni mogli skorzystać z mini parku linowego, zwiedzić park miniatur, doświadczyć domu „do góry nogami”, obserwować ogromne dinozaury, obejrzeć film 5D, złożyć wizytę zwierzątkom z alpakami na czele, czy skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Dzieciom i młodzieży towarzyszyły rewelacyjne humory co odzwierciedlają pamiątkowe zdjęcia.

Ostatni dzień I turnusu z kolei upłynał naszym półkoloistom  pod znakiem dobrej muzyki i tańców. Była to jednocześnie pożegnalna impreza jednego z podopiecznych naszego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego – Dariusza. Ten wyjątkowy nasi podopieczni spędzili pod znakiem muzycznych hitów i zabawy z naszym wspaniałym DJ-jem. Był też słodki poczęstunek, popcorn, bańki mydlane i pamiątkowe zdjęcia w „półkolonijnej fotobudce” z okolicznościowymi emblematami i napisem.
Absolwent Darek też chętnie pozował do zdjęć, zarówno z Dyrekcją, która składała mu życzenia i gratulacje, jaki i z wychowawcą oraz z kolegami i koleżankami z placówki.
Także w tym miejscu życzmy Mu wszystkiego najlepszego i powodzenia na dalszej drodze terapii!

Zapraszamy do fotorelacji z półkolonii na naszym profilu facebookowym TUTAJ oraz do fotogaleriii z wycieczki do Dream Parku TUTAJ.  Galeria zdjęciowa z zabay muzyczno – ruchowej oraz pożegnania Dariusz znajduje się z kolei TUTAJ.

Tekst, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku