Wzięliśmy udział w VI Rybnickich Dniach Integracji 2023

Podczas tegorocznych obchodów Rybnickich Dni Integracji nie mogło zabraknąć naszej placówki. Organizatorem w tym roku była Zespół Szkół nr 6 w Rybniku wraz z Stowarzyszaniem „Dla Dobra” i Urzędem Miasta w Rybniku.
Na tegoroczną edycję złożyły się dwa dni.
Dnia 18 maja 2023 r. miał miejsce Panel wykładowo – szkoleniowy – z udziałem naszych przedstawicieli w roli słuchaczy.
Główną część stanowił Festyn Integracyjny, który odbył się dnia 26 maja 2023 r.
Tuż przed festynem miała miejsce Msza Św. w Rybnickiej Bazylice, której przewodniczył biskup Grzegorz Olszowki. Tuż po mszy miało miejsce wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz przemarsz korowodem na rybnicki Campus.
Tam w pierwszej części uczestnicy mogli podziwiać występy uczestniczących w RDI placówek, instytucji oraz doświadczyć wspólnej zabawy. W ramach występujących przedstawicieli palcówek nie zabrakło naszego Zespołu BAJ z niezwykle energetycznym i barwnym występem muzyczno – ruchowym przy rytmach popularnych utworów muzycznych. Brawo!
Drugą część stanowiły występy gości z Gwiazdami festynu Michałem Wiśniewskim i Piotrem Tłustochowiczem na czele! Radosnej atmosferze, zabawie i integracji sprzyjała niezwykle słoneczna tego dnia aura!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Opiekunom naszych podopiecznych, którzy włączali się do wspólnego udziału w wydarzeniu!

Ogromnie miło nam było także spotkać wielu znajomych, naszych absolwentów, ich Rodziny , nauczycieli, terapeutów. Pozdrawiamy jeszcze raz!

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom niezwykle udanej imprezy!

Zapraszamy do pełnej fotogalerii z udziału naszej placówki w obchodach VI RDI

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak