Wiersz „Tydzień” w ramach innowacji pedagogicznej „Usprawnianie przez czytanie”

W minionym tygodniu, we wtorek oraz w czwartek, odbyły się zajęcia z książką w ramach innowacji pedagogicznej. Najmłodsi podopieczni naszego zespołu poznali wiersz J. Brzechwy „Tydzień”. Uczniowie i przedszkolaki utrwalili nazwy dni tygodnia, natomiast z ”magiczną liczbą 7” doskonalili znajomość cyfr. Z „Poniedziałkiem” poszukiwali kota w worku – rozpoznanie po dotyku wybranych przedmiotów okazało wcale nie takim prostym zadaniem. Z „Wtorkiem” i „Środą” czerpali sitkiem wodę. Dzieci chętnie łowiły określoną ilość piłek i gumowych kaczek przy użyciu sitka. Jednak najwięcej emocji wzbudziło zaszywanie dziur w niebie. Po tej ciężkiej pracy poszli do „Niedzieli”, gdzie porządnie odpoczęli wraz „wierszykami – masażykami”. Tym oto sposobem przy relaksacyjnej muzyce zakończyło się spotkanie z „Tygodniem”.

Więcej zdjęć z zajęć znajduje się na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Przygotowała: Aleksandra Szymała