Warsztaty krawieckie dla najmłodszych

Ekipa naszych najmłodszych podopiecznych – w większości przedszkolaków, dnia 25 kwietnia 2024 r. okazję wziąć udział w warsztatach związanych z krawiectwem.
Poprowadziła je pani Katarzyna Cichy, która swój talent i umiejętności w zakresie krawiectwa w ciekawej i niezwykle przystępnej dla małych dzieci formie przekazuje w różnych miejscach takich jak przedszkola. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za poświęcony naszym dzieciom czas i energię, by przybliżyć im pojęcia związane z pasmanterią, szyciem i zawodem krawca!
W trakcie spotkania miała miejsce kierowana obserwacja różnorakich akcesoriów pasmanteryjnych i krawieckich. Uczestnicy mieli też okazję wykonać woreczki „gimnastyczne” – tu aspekt sensoryczny z uwagi na samodzielne wypełnianie woreczków grochem, kaszą. Finalnie każdy z warsztatowców z pomocą pani Kasi miał okazję doświadczyć szycia na maszynie! Na uczestników czekały „krawieckie” dyplomy.
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Małgorzata Dudek