Światowy Dzień Zespołu Downa 2021 w naszej placówce

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, a Kolorowe Skarpetki Nie Do Pary stały się symbolem niedopasowania genotypowego, a także społecznego, z jakim spotykają się Osoby z Zespołem Downa…
    Z tej okazji, w tym roku w piątek 19 marca, obchodziliśmy ten dzień w naszym zespole trochę inaczej, ale wyjątkowo. Korytarze naszego budynku wypełniły się kolorowymi skarpetkami. Na każdym z pięter były przygotowane dla uczniów / wychowanków stanowiska, których tematyka związana była oczywiście ze skarpetkami: skarpetkowo na sportowo, dobieranie skarpet w pary, zawieszenie na sznurku, ozdabianie szablonów dużych skarpet, fotobudka. Skarpetkowe zadania podopieczni wykonywali w małych grupach, w odstępach czasowych, tak by zachować reżim sanitarny. Każdy w tym dniu znalazł coś dla siebie, coś co sprawiło mu radość i wywołało uśmiech na jego twarzy, a prezentuje to niezwykle obszerna fotogaleria na naszym profilu facebookowym TUTAJ.
    W tym dniu nie zabrakło kolorowych skarpetek nie do pary zarówno na stopach pracowników, jak i naszych dzieci i młodzieży:)
Cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do akcji ” Pokolorujmy Świąt- ubierzmy drzewo w skarpetki NieDoPary” pokazując swoją siłę, jedność i solidarność. Zapraszamy do postu podsumowującego akcję TUTAJ.

Tekst, zdjęcia : Sonia Koczy, Magdalena Kasprzak