Światowy Dzień Zespołu Downa – obchody na rybnickim rynku oraz w naszej placówce.

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji dnia 21 marca 2023 r. ekipa naszej placówki wzięła udział w obchodach tego dnia, które odbyły się na rybnickim rynku. Organizatorem wydarzenia był  PSONI Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” Rybnik.
To szczególne spotkanie miało charakter integracyjny w klimacie muzyczno – taneczny. Wspólnej zabawie towarzyszył energetyczny występ bębniarzy – zespołu stworzonego przez osoby z Zespołem Downa oraz ich rodziców. Nie zabrakło przemówienia obecnego na płycie rynku Prezydenta Miasta pana Piotra Kuczery, który podkreślił istotę tego dnia, czyli zwrócenia uwagi na szczególne potrzeby osób z Zespołem Downa. Kolejnym punktem imprezy było przyozdobienie jednego z drzewek symbolicznymi kolorowymi skarpetkami nie do pary.
Dziękujemy organizatorom za możliwość, wspólnie z zaproszonymi uczestnikami z innych placówek, instytucji udziału i za wspólnie spędzony czas!
Relacja z wydarzenia TUTAJ.
Nasza fotogaleria znajduje się natomiast TUTAJ.

Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia : ZS-R Szkoła Życia w Rybniku

” To co potrafię, to co lubię” pod takim hasłem kontynuowaliśmy szkolne obchody Światowego Dnia Zespołu Downa,
które miały miejsce już na terenie naszej placówki dnia 22 marca 2023 r. Uroczystość rozpoczęli swoim występem wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego prezentując słowem i gestem piosenkę pt.: „Sekret Dzieńdobrynek i Dzieńdobrynki”. Poprzez ruch, śpiew, gesty i uśmiech zachęcali innych do zabawy. Druga część uroczystości obejmowała pokaz szkolnych talentów w 5 kategoriach ( sport, muzyka, taniec, konstruowanie, rysunek, ). Wszyscy spisali się na medal, bo przecież każdy jakiś talent ma!
Obszerna fotogaleria z tej części obchodów znajduje się TUTAJ.

Tekst: Sonia Koczy, zdjęcia : ZS-R Szkoła Życia w Rybniku