Pomagamy UKRAINIE!!!

Informacja dla całej społeczności naszego Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku.
Szanowni Rodzice oraz Pracownicy placówki.
W obliczu aktualnej sytuacji zagrożenia pokoju na całym świecie i trwającej wojny u naszego sąsiada, przyłączamy się do pomocy zaatakowanej Ukrainie – w ramach działań naszego miasta.
Z potrzeby serca i solidarności z poszkodowanymi w tym wyjątkowo trudnym czasie pomagamy. W porozumieniu z Rybnicką Radą Kobiet i Radą Rodziców naszego zespołu, dla ułatwienia organizacji pomocy na terenie naszej placówki, zorganizowana będzie zbiórka tylko dwóch kategorii artykułów, które na bieżąco przekazywane będą do siedziby Rady Kobiet w Rybniku:
I: ŚRODKI OPATRUNKOWE, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI RAN (bandaże, opaski elastyczne, gaziki jałowe różnej wielkości, plastry różnego typu, woda utleniona lub Octanisept, Rivanol).
II: RĘCZNIKI, POŚCIEL, ŚRODKI CZYSTOŚCI I HIGIENY OSOBISTEJ (pasty i szczoteczki do zębów, żele pod prysznic, szampony, mydła, podpaski).
Ważna uwaga i prośba – wszystkie artykuły, które Państwo zechcą przekazać, powinny być nowe, oryginalnie zapakowane, najlepiej z długim terminem ważności. Artykuły można zostawić w wyznaczonym miejscu przy wejściu na teren placówki.
Proszę nie przynosić innych rzeczy niż wyżej wymienione artykuły. Oczywiście zawsze można je osobiście przekazać w inne zorganizowane miejsca zbiórek pomocy rzeczowej!!!
WIĘCEJ o działaniach naszego miasta na rzecz POMOCY UKRAINIE można dowiedzieć się bezpośrednio na stronie Urzędu Miasta Rybnika: https://www.rybnik.eu/
Polecamy także śledzić profil społecznościowy RYBNICKIEJ RADY KOBIET, gdzie na bieżąco jest doprecyzowywany zakres aktualnych potrzeb w zakresie pomocy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100077633562222
Z całego serca dziękuję, życzę wewnętrznego spokoju z nadzieją na szybki koniec działań wojennych.
Agnieszka Antosz
Dyrektor ZSR Szkoła Życia w Rybniku