Pasowanie na ucznia 2020

Dnia 13 października 2020 r, w przeddzień tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej, w naszym zespole miało miejsce ważne wydarzenie. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły podstawowej zostali uroczyście „Pasowania na Ucznia”!

Kaja, Wiktoria, Karol, Szymon, Bartek oraz Karolek, w obecności rodziców, zostali uroczyście i oficjalnie przyjęci w poczet naszych uczniów.
Pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Agnieszka Antosz. Uczniowie otrzymali także, z rąk swoich wychowawczyń pani Zuzanny oraz pani Sylwii, przygotowane przez rodziców tradycyjne rogi obfitości:) Czekali na nie z niecierpliwością:))) Zanim jednak dokonano symbolicznego pasowania, zebrane na uroczystości pierwszaki, wraz z rodzicami, miały okazję wziąć udział we wspólnej „edukacyjnej ” zabawie. Zaprezentowali w niej w symboliczny sposób przebieg szkolnego dnia nauki pierwszaków. Nie zabrakło zatem powitania, „kalendarza”, śpiewu, elementów czytania, czy rozwijania percepcji zmysłowej. Wszystko opatrzone symbolami i gestami komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Według nas kandydaci do pasowania poradzili sobie świetne!!! Mamy nadzieję, że dumni są też i rodzice!!! Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia, zatem zapraszamy do fotogalerii, także naszym profilu facebookowym TUTAJ.