Olimpiada Radości Ruda Śląska 2024 i nasz kolejny udział!

W dniach  22 oraz 23  maja 2024 r. dwie  ekipy naszych uczniów, podopiecznych miały okazję wziąć udział w Olimpiadzie Radości w Rudzie Śląskiej. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Ośrodek Dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej, któremu serdecznie dziękujemy za kolejne zaproszenie! Wydarzenie to wpisuje się w Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami.
Pierwszy dzień olimpiady to różnorakie konkurencje sprawnościowe. Nasza ekipa rewelacyjnie poradziła sobie, nawet tych mniej im znanych zadaniach, czerpiąc przy okazji wiele radości i emocji wynikających z rywalizacji! Ogromne brawa!
Drugiego dnia okazję do rywalizacji nasi reprezentanci mieli tym razem w konkretnych dyscyplinach. W tenisie stołowym wystartował Marek oraz Piotr, w bocce Nikola wraz Błażejem, natomiast Paulina, Mateusz oraz Piotrek zmierzyli się rzutami lotkami do tarczy – dartem.
Ogromne brawa dla naszych sportowców, trenerów oraz wspomagających ich podczas olimpiady nauczycieli i opiekunów!
Relacja zdjęciowa z I dnia wydarzenia znajduje się tutaj.
Relacja zdjęciowa z II dnia wydarzenia znajduje się tutaj.
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku