Olimpiada Radości Ruda Śląska 2023 z udziałem naszych ekip

W dniach 6 oraz 7 czerwca 2023 r. w Rudzie Śląskiej miała miejsce Olimpiada Radości, na którą już od wielu lat jako placówka jesteśmy zapraszani przez organizatora – Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej.
Dzień pierwszy to aktywności rekreacyjne, dzień drugi to konkretne dyscypliny sportowe.
Tym razem podczas pierwszego dnia reprezentowała nas ekipa naszych pierwszaków. Mieli okazję wziąć udział, doświadczyć szeregu konkurencji takich jak: szukanie dukatów w suchym basenie, łowienie ryb, pokonanie toru przeszkód, trafianie do celu woreczkami, mini golf, gra w lotki, budowanie wieży z kartonów. Część tych aktywności była im znana, część nowa, ale wszyscy byli bardzo „dzielni w swym wysiłku” za co zostali uhonorowani pamiątkowymi, jubileuszowymi medalami!
Drugiego dnia  podczas sportowych zmagań także mieliśmy swoją reprezentację.
Bocce, tenis stołowy oraz gra w darta to dyscypliny, w których rywalizowali nasi uczniowie. W ich zmaganiach sportowych wspierali ich nasi nauczyciele – trenerzy ogromne brawa dla całej ekipy!
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku