Olimpiada Radości Ruda Śląska 2022

Ośrodek Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej zorganizował kolejną edycję cyklicznej imprezy o charakterze sportowym, jaką jest Olimpiada Radości – spartakiada dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Tradycyjnie i nasz placówka wzięła udział w niej udział. Wydarzenie odbyło się dwuetapowo.

Dnia 7 czerwca 2022 r. odbyły się aktywności ruchowo – rekreacyjne. Reprezentowali nas uczniowie klas I b oraz VIII b SP.
Radość naszym uczniom sprawił udział, rywalizacja w różnego typu ciekawych i wesołych aktywnościach i konkurencjach ruchowych indywidualnych oraz zespołowych, wśród nich przeciąganie liny, gra w mini golfa, rzuty do celu, łowienie rybek, budowanie wieży z kartonów.
Radość wynikła też ze wspólnego wyjazdu, spotkania z innymi sportowcami z naszego regionu.
Radość, i to ogromną, sprawiły im otrzymane za ich wysiłek medale!
Radość towarzyszyła także dumnym ze swych podopiecznych wychowawcom i opiekunom!

Gratulujemy serdecznie ekipie wraz z wychowawcami i opiekunami!

Dnia 8 czerwca 2022 r. to dzień n=związany z dyscyplinami sportowymi. Nikola i Daniel w bocce oraz Kamil i Marek w tenisie stołowym reprezentowali naszą placówkę podczas II części tegorocznej Olimpiady Radości w Rudzie Śląskiej.
Grę w tenisa stołowego oraz w bocce nasi podopieczni mają okazję trenować zarówno na zajęciach z zakresu wychowania fizycznego, jak i podczas treningów KOS PROMYK Rybnik. Olimpiada Radości, którą cyklicznie organizuje Ośrodek NSJ w Rudzie Śląskiej to kolejna okazja do zaprezentowania zdobytych w tych dyscyplinach umiejętności!
Naszym sportowcom gratulujemy świetnej sportowej postawy i osiągniętych rezultatów! Ogromne brawa także dala wszystkich trenerów!

Dziękujemy serdecznie organizatorom wydarzenia za kolejne zaproszenie i możliwość do sprawdzenia się, zaprezentowania naszych uczniów w zakresie aktywności ruchowej, i nie tylko!

Zapraszamy do pełnych fotogalerii z udziału naszych podopiecznych w imprezie: I dzień TUTAJ, II dzień TUTAJ.

Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku