„Konkurs „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie” 2023

12 maja 2023 r.w naszej placówce miał miejsce konkurs „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie”.  Konkurs, który organizowany od wielu lat dla wychowanków naszej placówki również i w tym roku uaktualnił wiedzę naszych podopiecznych na temat zdrowego odżywiania, zasad ruchu drogowego oraz numerów do służb ratunkowych. Dzieci miały również okazję do zajęć praktycznych związanych z segregowaniem odpadów, przydzielaniem akcesoriów dla przedstawicieli służb mundurowych. Wielka radość i zainteresowanie wzbudzała praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy, tor przeszkód, przygotowywanie zdrowych koktajli oraz przebywanie w wozach służb ratunkowych, w tym dniu poczynaniom naszych podopiecznych przyglądały się i nadzorowały zmagania Panie z sanepidu i współpracująca z nami Pani dietetyk. W atmosferze nauki i zabawy przy dźwiękach gimnastyki do muzyki, która również działa pro zdrowotnie pamiętaliśmy o święcie naszych Pań pielęgniarek, które dzisiaj obchodziły swoje święto. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie ciekawych zadań oraz wszystkim gościom za udział w konkursie.
Tekst: Agnieszka Antosz, Dyrektor ZS-R Szkoła Życia w Rybniku, zdjęcia: Magdalena Kasprzak, Małgorzata Dudek
Polecamy 3 obszerne fotogalerie z konkursu:
Fotogaleria cz. I
Fotogaleria cz. II