Jesienna edycja konkursu „Cztery Pory Roku” dla SP

Dnia 4 listopada 2021 r. nasze szkolne korytarze zamieniły się w sad (I piętro), ogród warzywny (II piętro ) i park (III piętro). Wszystko to za sprawą, odbywającej się w tym dniu, jesiennej edycji konkursu edukacyjnego „Cztery pory roku”. Uczestnicy z 12 klas w małych grupach wyruszyli na spacer, w trakcie którego musieli wykonać jesienne zadania. W sadzie zrywali, segregowali i liczyli owoce, robili kompoty oraz szukali ukrytych w liściach orzechów. W ogrodzie warzywnym uczestniczyli w wykopkach, rozpoznawali warzywa oraz „wyszywali” papierowe szablony. W parku dobierali w pary liście, segregowali szyszki, kasztany i żołędzie oraz układali z nich wzory. Za zdobyte punkty (pieczątki) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz soki owocowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i umiejętności.
Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Gabriela Szojer, Katarzyna Ganobis, Małgorzata Dudek oraz Monika Niesłańczyk.

Zapraszamy do obszernej fotogalerii z konkursu, która znajduje się na naszym profilu facebookowym  TUTAJ.

Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Magdalena Kasprzak, Szkoła Życia w Rybniku