III Śląski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych Żory 2022

Dnia 5 października 2022 r. nasi uczniowie Lena Lenartowicz, Zachariasz Błaszkiewicz, Michał Płowy oraz Patryk Pytlik – Młodzi Sportowcy KOS PROMYK Rybnik wzięli udział w kolejnej edycji sportowego święta dzieci realizujących Program Młodzi Sportowcy OS w Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie.
Podczas III Śląskiego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych w Żorach nas uczniowie mieli okazję sprawdzić się w szeregu aktywności ruchowych nawiązujących do dyscyplin takich jak kolarstwo, koszykówka i piłka nożna. Wszystko poprzedziła uroczysta Ceremonia Otwarcia i muzyczna rozgrzewka, natomiast uwieńczeniem były oczywiście upragnione medale i nagrody. Dziękujemy serdecznie organizatorom – KOS KONICZYNKA   Żory za kolejne zaproszenie i możliwość zaprezentowania się naszych Młodych Sportowców!
Ogromne brawa dla całej „Promykowej” ekipy!

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Samorządów Miasta Żory Miasto Żory i Województwa Śląskiego, a także środkom z grantu Toyota Motor Europe – Young Atheltes TOYOTA Olimpiady Specjalne Polska

Zapraszamy do pełnej fotogalerii naszym profilu facebookowym TUTAJ.  oraz do relacji i fotogalerii organizatora TUTAJ.

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak