III Lokalny Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych klubu Promyk

Dnia 10 maja 2024 r. przedszkolacy oraz uczniowie klas pierwszych mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności ruchowych w konkurencjach nawiązujących do dyscyplin sportowych Olimpiad Specjalnych takich jak LA, koszykówka, kolarstwo, piłka nożna – w ramach Programu Młodzi Sportowcy OS, a część z nich w konkurencjach związanych z programem MATP OS. Wszystko w ramach kolejnego Lokalnego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych klubu Promyk Rybnik.
Wydarzenie wzorem ubiegłych lat zostało przeprowadzone w formie z podziałem na 3 grupy i dodatkowo, dzień wcześniej, ponownie gościliśmy ekipę Młodych Sportowców działających przy PPP w Rybniku.
Wszyscy uczestnic byli niezwykle dzieli w swym wysiłku, co zostało uhonorowane medalem oraz upominkiem – workiem na strój sportowy.
Gratulujemy serdecznie zarówno dzieciom, jaka i wspierającym Ich działania sportowe nauczycielom i opiekunom oraz Rodzicom!
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Anetta Gawrysiak, Martyna Płonowska – Troszka, Magdalena Kasprzak