Festyn Rodzinny 2024 – relacja i podziękowania

Dnia 29 maja 2024 r., zaprosiliśmy naszych uczniów, przedszkolaków, podopiecznych, a także absolwentów, wraz z Rodzinami, do wspólnej zabawy w formie festynu. Okazją do spotkania były majowo – czerwcowe święta: Dzień Dziecka,  Dzień Matki oraz Dzień Ojca.
Impreza już po raz trzeci miała miejsce na terenie Boiska Baseballowego w Rybniku – KS Silesia MOSiR Rybnik – dziękujemy w tym miejscu serdecznie za udostepnienie tego fantastycznego na festyn miejsca. Dziękujemy także serdecznie Harcówka-Klub Kultury Teatr Ziemi Rybnickiej za pomoc organizacyjną i w programie artystycznym!
Festyn rozpoczął się od oficjalnego powitania uczestników. Chwilę potem nastąpiły artystyczne muzyczno – instrumentalno – taneczne występy naszych uczniów, przedszkolaków oraz podopiecznych Ośrodka R-W. Na scenie miały miejsce występy grupy z Koła Gospodyń, Wiejskich Rybnik Ligota oraz wokalistów z panem Mieczysławem Błaszczykiem na czele!
Równolegle miały miejsce różnorakie zabawy:
– na „dmuchańcach” – ufundowane przez rodzinną firmę Wojciech Kłeczek  – dziękujemy!
– mega bańki z klaunami i naszym Pinokiem,
– aktywności ruchowe- tor przeszkód, gra w bocce, jazdy na rowerach, możliwość nauki baseballa,
– aktywności plastyczno – techniczne, biżuteria dla mam,
– „fotobudka”,
– „usługi” w ramach „Studia Urody”,
– a także, po raz pierwszy, pokaz ozdobnych kurek silek.
W ramach festynu miały miejsce pokazy: Straży Pożarnej OSP Gotartowice, pokaz tresury psa policyjnego – Komanda Miejsca Policji w Rybniku oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa, które tym razem wpisały się w podsumowanie prowadzonej w trakcie festynu przez nasze panie pielęgniarki ze Szkol-Med akcji „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”. Dodatkowo realizację tej tematyki wspierał także rybnicki Sanepid. Dziękujemy za obecność i uatrakcyjnienie naszego festynu oraz za czuwanie nad bezpiecznym jego przebiegiem!
Nie zabrakło poczęstunku: przepysznych ciast, grilla, lemoniady i popcornu, i waty cukrowej.
Dziękujemy serdecznie w tym miejscu także:
Piekarni Jo- Mar za wyroby piekarnicze,
Cukierni Dziwoki za słodkości,
Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Ligota za ciasto.
Z całego serca dziękujemy także naszym Rodzicom: za wypieki, miód, miętę i inne drobiazgi oraz pomoc w transporcie sprzętu na miejsce festynu.
Dodatkowe podziękowania dla wszystkich pracowników za przygotowanie festynowych atrakcji!