Dzień Pluszowego Misia 2023

Dnia 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Data tego sympatycznego święta nie jest przypadkowa – to właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. W naszej placówce nie zabrakło zajęć związanych z tą uwielbianą, zarówno przez młodszych, jak i starszych maskotką.
Przedszkolaki zaprosiły pluszowe misie do wspólnej zabawy w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne. Warto dodać, że w tego typu zajęciach nasze przedszkolaki biorą udział cyklicznie.
Z kolei dnia 27 listopada 2023 r.  miały miejsce właściwe obchody Dnia Misia w Przedszkolu. Panie nauczycielki przedszkola zorganizowały dziś dla wszystkich dzieci wspólną zabawę z Misiem w roli głównej. Poniżej kilka ujęć z przebiegu zajęć.
Z kolei w jednej z grup R-W pluszowy miś był przedmiotem tematycznych prac plastycznych. Nie obyło się bez „misiowego” poczęstunku
Fragmenty zajęć z misiem udało się uwiecznić i zaprezentować w poniższej mini galerii.
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku