Dzień Dyni 2023

Dnia 31 października 2023 r. Dzień Dyni świętowali podopieczni grup 1,2,3 i 7 ORW oraz uczniowie kl. 4a i 7b. Poznawali dynię przez różne zmysły: dotyk, węch, smakowali kompot oraz muffinki z dyni. Słuchali także piosenek tematycznych. Było smacznie, zdrowo, wesoło i pomarańczowo.
Tekst: Iwona Świerczyna, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku
P.S. W zajęciach pomagali także psi terapeuci pod okiem terapeutki pani Magdy.
Dnia 31 października 2023 r. W naszej placówce było niezwykle pomarańczowo. Dynia jest niezwykle ciekawym warzywem, zatem także i nasi przedszkolacy wzięli udział w zajęciach w ramach DNIA DYNI. Przygotowane przez panie prowadzące zabawy i aktywności angażowały zmysły uczestników ze wzrokiem, smakiem, węchem i dotykiem na czele. Sporo frajdy sprawiła dzieciom zabawa pomarańczowym kisielkiem i galaretką. Nie zabrakło aktywności ruchowej i dyniowego poczęstunku.
Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: ZS-R Szkołą Życia w Rybniku