Bożonarodzeniowa lekcja muzealna ponownie w naszej placówce

Dnia 19 grudnia 2022 r. do naszej placówki ponownie po przerwie związanej z pandemią „zawitało”  Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku. W lekcji muzealnej przeprowadzonej przez panią Annę Rogus miała okazję wziąć udział grupa naszych uczniów SP oraz podopiecznych Ośrodka R-W. Pani Anna przybliżyła uczestnikom zwyczaje okresu Adwentu, Wigilii i Bożego Narodzenia, jakie panowały dawniej na śląsku. Część z nich praktykujemy do dzisiaj, część jest dla nas już możliwa do doświadczenia właśnie podczas takich zajęć. Cieszymy się bardzo, że po przerwie związanej z pandemią mogliśmy wrócić do tej wartościowej formy zajęć, choć oczywiście odwiedzać nasze muzeum też nam niezmiernie miło i bezcennie!
Pani prowadzącej, także w tym miejscu, serdecznie dziękujemy za to ciekawe edukacyjne spotkanie!

Zapraszamy do pełnej fotogalerii z wydarzenia TUTAJ.

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak.