• (32)4226407
  • sekretariat@szkolazycia.rybnik.pl
  • Rybnik ul. Orzepowicka 15a
Ogłoszenia
Akcja „Pokolorujmy świat – ubierzmy drzewo w skarpetki NieDoPary”

Akcja „Pokolorujmy świat – ubierzmy drzewo w skarpetki NieDoPary”

    Jako placówka  postanowilismy przyłączyć się do akcji z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa obchodzonego 21 marca!
Kolorowe Skarpetki NieDoPary to, jak wiadomo symbol obchodów tego dnia. Zazwyczaj zachęcamy, by tego dnia ubrać właśnie dwie różne, kolorowe skarpetki, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Tym razem, dodatkowo, serdecznie zachęcamy do akcji „Pokoloruj świat – ubierzmy drzewo w skarpetki  NieDoPary”, której organizatorem są Mamy – pani Aleksandra Kapusta oraz Beata Slósarczyk z Komitetu Społecznego „Pragnę Zwyciężyć”.
Skarpetki  można przesyłać wg wskazówek na plakacie, ale uwaga ! Jako placówka będziemy też w tym pośredniczyć.  Skarpetki możn dostarczyć do naszej placówki do dnia 16 marca 2021 r.
Ważne – do skarpetki należy włożyć karteczkę z imieniem i nazwiskiem, gdyż uczestników czeka losowanie nagród. Koordynatorem – pośrednikiem akcji w naszej placówce jest pani Sonia Koczy.
Serdecznie zachęcamy do  wspólnej zabawy, integracji  oraz do promocji symbolicznego dnia (bo tak naprawdę to powinniśmy to robić na co dzień), który ma na celu uwrażliwienie, uświadomienie społeczeństwa na Osoby z Zespołem Downa, które mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji!

Miło nam również poinformować, że Światowy Dzień Osób z Zespłem Downa będzie także w szczególny sposób obchodzony w naszej placówce ( z przyczyn techniczno – organaziacyjnych w dniu 19 marca br.).

Tekst: Magdalena Kasprzak

Skip to content