Bez kategori
Kulinarne spotkanie w ramach projektu „Żyjemy aktywnie i zdrowo”

W środę 16 września 2020 r. odbyło się pierwsze, integracyjne spotkanie naszych uczniów wraz z wolontariuszami ze sklepu Auchan w Rybniku. Były to warsztaty kulinarne zorganizowane w ramach projektu „Żyjemy zdrowo i aktywnie”. Projekt powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Oligos i wolontariuszy z rybnickiego sklepu Auchan. Finansowany jest przez Fundację Auchan. Wolontariusze zaopatrzyli nas w owoce, soki, mleko, jogurty i inne artykuły spożywcze. Uczestnicy bardzo szybko polubili się i znaleźli wspólny język. W wesołej atmosferze poznawali zasady zdrowego odżywiania i wspólnie przygotowali jabłkowo-bananowy koktajl. Obierali owoce, kroili je, odmierzali właściwe proporcje wszystkich składników, a następnie ze smakiem skonsumowali zdrowy i odżywczy napój. W czasie pracy wspomagali się przepisem wykonanym za pomocą symboli Makaton. Po tych pysznościach wolontariusze i nasi uczniowie razem utrwalali poznany przepis tworząc prace plastyczne i obrazkowy przepis. Było to bardzo sympatyczne spotkanie i ciekawe doświadczenie zarówno dla nas jak i dla wolontariuszy. Już nie możemy doczekać się kolejnych, październikowych warsztatów kulinarnych!

Więcej zdjęć z zajęć w fotogalerii na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst, zdjęcia: Martyna Płonowska – Troszka,