Strona Główna
Śląski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Rybnik 2024

Dnia 27 września 2024 r. Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie we współpracy z naszym Klubem Olimpiad Specjalnych oraz naszą placówką Zespołem Szkolno – Rewalidacyjnym Szkoła Życia w Rybniku  zorganizowali Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. W piątkowym dniu treningowym wzięło udział 7 klubów Olimpiad Specjalnych z naszego regionu. Każdy spośród tych 50 niezwykłych sportowców zaprezentował się dzielnie w 3 spośród trenowanych konkurencji Programu MATP. Ogromne brawa dla wszystkich uczestników oraz Ich trenerów!

Nasz klub, a zarazem naszą placówkę  reprezentowali tym razem: Zuzanna Skałbania, Wiktoria Janczyk, Maryna Pakura, Szymon  Szeląg, Szymon Zawierucha oraz Oliwer Kusak. W ich wysiłku towarzyszyły i wpierały panie: Elwira Skutek, Katarzyna Słomka, Bożena Bęczek oraz  Katarzyna Mroczek Gratulujemy!

Zawody te były, drugim jakże ważnym elementem szkolenia zagranicznych działaczy i trenerów ruchu Olimpiad Specjalnych w zakresie programu MATP. Nie zabrakło, zatem Przedstawicieli Biura Narodowego Olimpiady Specjalne Polska – Dyrektor  Generalnej OSP Pani Joanny Styczeń – Lasockiej, Dyrektor ds. Sportu Małgorzaty Strzałkowskiej, a także delegata technicznego programu MATP OS pana Krzysztofa Cisa.  Z kolei Biuro Regionalne Olimpiady Specjalne Europa – Eurazja reprezentował Krzysztof Krukowski, Senior Dyrektor ds. Rozwoju Organizacyjnego. Swą obecnością dzień treningowy zaszczycili również: Prezes Oddziału Regionalnego OSP- Śląskie pan Andrzej Myśliwiec oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego OSP- Śląskie pan Dariusz Wosz.

Wydarzenie miało miejsce w Centrum Rehabilitacji i rekreacji BUSHIDO-  MOSiR Rybnik. Serdecznie w tym miejscu dziękujemy Kierownikowi obiektu panu Piotrowi Androszowi, obecnemu podczas wydarzenia- dziękujemy za udostępnienie obiektu i niezwykle przyjazne przyjęcie naszych zawodników!

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali niezawodni ratownicy Rybnickiego Sztabu Ratownictwa. Dziękujemy serdecznie!

Dziękujemy serdecznie pracownikom Szkoły Życia w Rybniku z Dyrektor Panią Agnieszką Antosz na czele: Soni Koczy, Adriannie Kuźmińskiej, Agnieszce Mice, Agnieszce Śpiewok, Annie Rak – Lignarskiej, Magdalenie Kasprzak panom Adamowi Rekowi i Adamowi Jurzyście  oraz pani Anecie Gawrysiak – Przewodniczącej KOS Promyk Rybnik pod wodzą Przewodniczącej klubu panią Anettą Gawrysiak,
Dziękujemy także licznym wolontariuszom z zaprzyjaźnionych rybnickich i żorskich szkół za wsparcie organizacji i przeprowadzenia wydarzenia.

Pełna fotogaleria z wydarzenia znajduje się tutaj.

Zawody finansowano ze środków:
Lions Club International Foundation grant to SOI
Samorządu Województwa Śląskiego.