Zapowiedź obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej placówce

Zbliża się Światowy Dzień Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca.
W tym roku obchody tego dnia w naszym zespole przypadną na dzień 19 marca – w najbliższy piątek.
Na uczniów i wychowanków czeka wiele atrakcji nawiązujących do symbolu tego dnia – kolorowych skarpetek. Budynek szkoły jest już adekwatnie udekorowany!
Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa. Od 2012 r. patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały kolorowe skarpetki. Także data jest nieprzypadkowa…
Dlatego w ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia kolorowych skarpetek nie do pary.  Bądźmy w tym dniu RAZEM!!!

Tekst: Sonia Koczy