• (32)4226407
  • sekretariat@szkolazycia.rybnik.pl
  • Rybnik ul. Orzepowicka 15a
Aktualności
Za nami XXVIII Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Rybnik 2021!

Za nami XXVIII Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Rybnik 2021!

Po raz XXVIII Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik, we współpracy z naszą placówką  zorganizował Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Dnia 26 listopada 2021 r. na Krytej Pływalni AKWARIUM MOSiR w Rybniku – Boruszowicach , po dwu-letniej przerwie, aczkolwiek nadal w reżimie sanitarnym, udało się zorganizować regionalną edycję zawodów pływackich. Tego roku w rywalizacji wzięło udział 120 pływaków Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Śląskie z blisko 20 klubów.

Mityng tradycyjnie rozpoczęła uroczysta Ceremonia Otwarcia. Tym razem, w związku z sytuacja pandemiczną, podczas otwarcia na płycie basenu wystąpili, wraz z wolontariuszami, tylko przedstawiciele poszczególnych klubów. Pozostali zawodnicy i ich trenerzy mieli możliwość uczestnictwa w ceremonii, jak i w pozostałej części zawodów, wprost z widowni, jednocześnie wspaniale pełniąc rolę kibiców!
Ceremonię zaszczycili, także w założeniu w ograniczonej liczbie, goście, wśród nich przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pan Wojciech Główkowski.
Podczas otwarcia nie zabrakło członków zarządu OSŚ. Przemówienia dokonał Dyrektor Oddziału Śląskiego OS pan Dariusz Wosz, natomiast uroczystego otwarcia zawodów Prezes Oddziału Śląskiego OS pan Andrzej Myśliwiec. Tuż przed tym uczestnicy mogli wysłuchać hymnu OS i obserwować tradycyjne podniesienie flagi OS, która płynęła w symboliczny sposób, a dokonał tego poczet flagowy, w skład którego weszli pływacy KOS PROMYK Rybnik Agata Ogorzałek oraz Maciej Kawczyński wraz z trenerem Mirosławem Liszką. Przysięgę OS złożył z kolei zawodnik Promyka Paweł Kwiotek.
W uroczystym otwarciu wzięli udział także i wolontariusze, stali oraz akcyjni – studenci Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, tym razem pod wodzą pana Grzegorza Mikołajowskiego. Ogromne podziękowania dla nich za niezbędny i nieoceniony wkład w przeprowadzenie kolejnych zawodów OS!!!
Dziękujemy za obecność i wsparcie także członkom Programu Rodzinnego OS!!!
    Należy dodać, że nad bezpieczeństwem podczas zawodów czuwali tradycyjnie już, zarówno ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – oddział w Rybniku, jak i niezawodni członkowie Rybnickiego Sztabu Ratownictwa z panem Zbigniewem Polańskim na czele. Serdecznie im w tym miejscu dziękujemy za wsparcie organizacyjne!!!

Sportową cześć mityngu stanowiły oczywiście konkurencje pływackie w różnych stylach, na różnych dystansach, w odpowiednich grupach sprawnościowych, w tym konkurencje ze sprzętem pneumatycznym, ze wspomaganiem, no i na deser rywalizacja w sztafetach. Nad regulaminowym przebiegiem zawodów czuwał jak zwykle pan Adma Rek w roli kierownika zawodów. Po raz pierwszy natomiast, w roli sędziego głównego naszych zawodów, miała okazję sprawdzić się pani Mirella Małek, znawczyni tematu – w roli ratownika stała bywalczyni corocznych mityngów OS. Dziękujemy ogromnie za poświęcony czas, polecamy się na przyszłość.

Podsumowując tą cześć wydarzenia jednym zdaniem: Emocji sportowych było niezwykle dużo, na co złożył się fakt tak długiej przerwy w rywalizacji!!!
Gratulujemy wszystkim pływakom, ich trenerom i wszystkim zaangażowanym w ich treningi z rodzicami na czele!!! Oby tak dalej!!!

Rywalizację sportową przeplatały Ceremonie Dekoracji Medalowych zawodników. Duma, radość, ale czasem pewnie i rozczarowanie… towarzyszyły sportowcom na podium… Jedne i drugie emocje, mamy nadzieję, będą mobilizacją do dalszych intensywnych treningów, trzymamy kciuki!! Medale wręczali zaproszeniu goście, a także obecna podczas całego mityngu Dyrektor naszej placówki pani Agnieszka Antosz.

    Ceremonia Zakończenia zawodów, zgodnie z ceremoniałem OS, uwieńczyła zmagania sportowe. Kilka słów podsumowania wygłosiła pani Agnieszka Antosz, Dyrektor Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku – współorganizatora wydarzenia. Był to także czas wręczenia nagród.

Ogromne podziękowania za wkład w organizację zawodów kierujemy oczywiście w kierunku działaczy Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik oraz Dyrekcji i pracowników Zespołu Szkolo – Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku. To Oni, od ponad 28 lat, nieustannie podejmują się organizacji tego dość dużego i wymagającego wydarzenia!!! Wszystko pod wodzą pani Anetty Gawrysiak – przewodniczącej klubu KOS Promyk oraz z ogromną przychylnością dla działań klubu dyrekcji placówki:)

Zawody nie miałyby miejsca, gdyby nie wsparcie finansowe, które kolejny raz zawdzięczamy:

Urzędowi Miasta Rybnika

Herb - logo Miasta Rybnika

oraz Samorządowi Województwa Śląskiego

Serdecznie dziękujemy!!!!

Zapraszamy do obszernych fotorelacji z zawodów na profilu facebookowym OSŚ:

Fotorelacja z Ceremonii Otwarcia

Fotorelacja z części sportowej mityngu

Fotorelacja z Ceremonii Medalowych i Ceremonii Zamknięcia mityngu

/Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak/

 

Skip to content