Wzięliśmy udział w V Rybnickich Dniach Integracji!

Dnia 25 maja 2022 r. nasza placówka wzięła udział w obchodach V Rybnickich Dni Integracji, które tym razem organizowała Szkoła Podstawowa Specjalna z Oddziałami Przedszkolnymi Nr 7 w Rybniku
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Rybniku pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej Grzegorza Olszowskiego. Podczas Mszy Św. rolę ministrów, pod przewodnictwem naszego katechety pana Tomasza, mieli okazję pełnić także i nasi ministranci Kamil oraz Jakub.
Następnie, mimo nieco deszczowej aury, spod Bazylki w kierunku Teatru Ziemi Rybnickiej ruszył przemarsz uczestników wydarzenia, gdzie odbyła się druga część tegorocznych obchodów.
Przemowy oficjeli, wśród których nie zabrakło Prezydenta Miasta Piotra Kuczery, przedstawicieli organizatora, poprzedził wzruszający wysęp gwiazdy tegorocznych obchodów – wokalistki pani  Moniki Kuszyńskiej!
W ramach wydarzenia miał też miejsce konkurs wokalny, w którym wzięła udział nasza podopieczna Paulina Jakubczyk, serdecznie jej w tym miejscu gratulujemy!!!
Gratulujemy także naszej pani pedagog pani Anettcie Gawrysiak, przewodniczącej KOS PROMYK Rybnik, a zarazem wice prezes d.s. finansów Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie, która znalazła się w zacnym gronie laureatów Złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, którą otrzymała z rąk Marszałka Województwa Śląskiego pana Jakuba Chełstowskiego.
Dziękujemy serdecznie za udział w wydarzeniu naszym podopiecznym, pracownikom, a także Rodzicom!

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z wydarzenia, która znajduje się TUTAJ.

Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak