Wizyta w Słowenii w ramch projektu Erasmus+

W dniach 13-17 marca 2023 roku, czteroosobowa grupa nauczycieli naszej placówki odwiedziła Murską Sobotę w Słowenii, kontynuując realizację projektu Erasmus + „Digital Per_Sen”.
Tym razem uczestniczyliśmy w trzydniowych warsztatach, podczas których omawialiśmy kolejne etapy wykonania materiałów dydaktycznych do wirtualnej biblioteki – jednego z końcowych produktów projektu. Każdy z krajów partnerskich przygotowuje pomoce naukowe online, do publicznego użytku. Obecnie jesteśmy na etapie testowania materiałów przygotowanych przez partnerów z Turcji, Grecji, Rumunii, Słowenii i Portugalii.
Tradycyjnie też zwiedziliśmy szkołę gospodarzy spotkania, która swoim ciepłym klimatem i rozmaitością działań edukacyjnych wywarła na nas bardzo duże wrażenie. Nie zabrakło również czasu na poznanie kultury regionu oraz tradycyjnej kuchni. Jak za każdym razem, wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i nowych pomysłów edukacyjnych. /Ilona Kobus – zastępca koordynatora projekty