V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców OS Warszawa 2021 z udziałem naszych podopiecznych!

W dniach 17 – 19 września 2021 r.  w Warszawie miał miejsce V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych  z udziałem naszych Młodych Sportowców KOS PROMYK Rybnik.
    Przedszkolaki Lena Piórecka i Agata Kocemba (debiutantki na tego szczebla imprezie) oraz uczeń naszej SP Batosz Mysior, wraz z siostrą, reprezentowali Młodych Sportowców Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Śląskie
 W ich sportowych zmaganiach wspierały je panie: Asia, Basia, mama Bartka oraz Sylwia – koordynatorka Programu Młodzi Sportowcy KOS PROMYK Rybnik.
Dzień Młodych Sportowców to podsumowanie realizacji Programu Młodzi Sportowcy Olimpiad Specjalnych, który także i w naszej placówce od kilku już lat staramy się wprowadzać, jako uzupełnienie edukacji i terapii. Podczas imprezy nasz najmłodszy narybek sportowców miał okazję zaprezentować się w szeregu konkurencji nawiązujących do dyscyplin sportowych takich jak: kolarstwo, piłka nożna i koszykówka.
Za swój wysiłek i umiejętności zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz okazałymi upominkami.
Dodatkowo cała ekipa miała możliwość zwiedzić Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki.
Należy dodać, że wyjazd był też okazją do swoistego – naturalnego treningu, jak i zarazem sprawdzianu z dotychczasowych nabytych umiejętności związanych z samodzielnością, samoobsługą, czy umiejętnościami społecznymi. Wszyscy zdali ten egzamin!!!
   W tym miejscu ogromne brawa dla całej ekipy oraz serdeczne podziękowania dla Pań i Mamy Bartka, które poświęciły swój czas i energię w opiekę i pomoc w udziale w imprezie. Mamy też nadzieję, że sportowe emocje wynagrodziły także trudy długiej podróży do stolicy…:)

Zapraszamy do obszernej fotogalerii z wydarzenia na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: KOS PROMYK Rybnik, ZS-R Szkoła Życia w Rybniku