Trzydniowa wycieczka do Wisły

W dniach 05 – 07 czerwca 2024 r. wychowankowie kilku grup Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego  i kilkoro  szkoły uczniów szkoły podstawowej  naszej placówki wzięli udział w trzydniowej wycieczce w góry. Wisła przywitała nas pięknaą, słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez wszystkie trzy dni. W pierwszej kolejności udaliśmy się na długi spacer odwiedzając po drodze kawiarnię. Po zakwaterowaniu zjedliśmy pyszny obiad i zapoznaliśmy się z atrakcjami oferowanymi przez rezydencję Rowita. Na terenie pensjonatu korzystaliśmy z sali zabaw, różnych gier i przepięknego terenu zielonego, na którym były huśtawki, trampolina, zjeżdżalnia, leżaki i basen. Drugiego dnia wybraliśmy się na przejażdżkę Ciuchcią Wiślańską. Wybrana trasa Wisła (Rowita) – skocznia im. A. Małysza – zamek w Wiśle ( rezydencja prezydenta) -zapora, okazały się bardzo ciekawe. Trzeciego dnia odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej uczestnicząc w warsztatach pszczelarskich. Każdy znalazł coś dla siebie. Wieczorami był czas na rozmowy oraz tańce do muzyki. Wycieczkę zaliczamy do udanych.

Pełna fotorelacja znajduje się tutaj.

Tekst: Anna Szczęsny, zdjęcia: ZS-R Szkoła Życia w Rybniku